امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

13جمادی الثانی وفات حضرت ام البنین اسفند

22اسفندروزبزرگداشت شهدا

 حضرت ام البنين(سلام الله علیها) (محدث، متوفى سال 70 ه) (فاطمه كلابيه)، دختر حزام، از زنان مؤمن، شجاع و فداكار بود.روايت است كه امير المؤمنين عليه السلام پس از شهادت حضرت زهرا عليه السلام به برادرش عقيل كه انساب عرب را خوب می ‏دانست و از احوال خانوادگى آنها آگاه بود فرمود : مى خواهم زنى برايم خواستگارى نمايى كه از خاندان شجاعت باشد تا فرزند شجاعى برايم به دنيا آورد.عقيل، فاطمه كلابيه (ام البنين) را به ايشان معرفى نمود و گفت: در بين عرب خاندانى شجاعتر از خانواده وى سراغ ندارم.اين مادر پسرانش عباس، جعفر، عبد الله و عثمان را چنان تربيت كرد كه همه شيفته برادر بزرگوارشان حضرت امام حسين عليه السلام بودند و در ركاب آن حضرت شهيد شدند.

حضرت ام البنين در واقعه كربلا حضور نداشت، هنگامى كه بشير به مدينه بازگشت و ام البنين را ملاقات كرد، خواست تا خبر شهادت فرزندانش را به وى دهد ام البنين گفت: رگ قلبم راپاره كردى بچه ‏هايم و آنچه زير آسمان است فداى ابا عبد الله عليه السلام، از حسين برايم بگو . اما اکنون بقیع، مهمانی تازه دارد. رفتی و عاشقانه در جوار مادر علی (عليه السلام) و فرزند او امام حسن مجتبی (عليه السلام) رخ در خاک دلربای بقیع کشیدی. غروب غم انگیز تو بانوی فاطمی سرشت را به حق باوران و شیفتگان خاندان رسول اکرم (صلوات الله علیه) تسلیت می گوییم

    شهادت در قرآن و احادیث

نگاهی به حقیقت شهادت  

 شهادت فنا شدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است. شهادت عشق به وصال محبوب و معشوق در زیباترین شکل است. شهادت مرگی از راه کشته شدن است، که شهید آگاهانه و بخاطر هدف مقدس و به تعبیر قرآن ((فی سبیل الله))انتخاب می کند. یعنی شهید در راهی کشته می شود که هر دو ارزش آگاهانه و فی سبیل الله را داراست و چنین مرگی است که به تعبیر پیامبر((ص)) شریفترین و بالاترین نوع مردن است (اَشرُفُ المُوًتِ قَتْلُ الشَّهادَهِ)و علی(ع) آن را گرامی ترین نوع مردن می داند.(اَکْرُمُالمُوًتِ اَلْقُتْلُ)

     

    شهید در لغت به معنی ((گواه)) است و در اصطلاح به کسی گویند که در مجرای شهادت قرار گرفته و در راه خدا کشته می شود.

    شهادت نوعی از مرگ نیست بلکه صفتی از ((حیات معقول)) است. زیرا حیات معمولی که متاسفانه اکثریت انسانها را اداره می کند، همواره خود و ادامه بی پایان خود را می خواهد، لیکن در حیات معقول فرد آن زندگی پاک از آلودگی ها که خود را در یک مجموعه بزرگی به نام جهان هستی در مسیر تکاملی می بیند که پایانش منطقه جاذبه الهی است. لذا شهید همواره زنده است و حیات و ممات او همواره صفتی است برای حیات طیبه و به مصداق آیه شریفه قرآن که می فرماید:

    و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاءُ عند ربهم یرزقون

    169) آ ل عمران)

    و گمان مبر آنان که در راه خدا کشته شده اند، مردگانی هستند، بلکه آنان زنده و در بارگاه پروردگارشان بهره مندند.

    شهید همواره زنده است و مرگ او در واقع انتقال از حیات جاری در سطح طبیعت به حیات پشت پرده آن می باشد.

    و یا در آیه ای دیگر می فرماید : ((و لا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله اموات بل احیاء و لکن لاتشعرون)) که در این آیه نیز به زنده بودن شهید اشاره نموده است .

به امیدانکه درمسیرظهورمنجی قدم برداریم ،مانندحضرت ام البنین شهیدپرورباشیم وعاقبتمان ختم به شهادت شود...

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

با عنایت خداوند متعال و در ظلّ توجهات حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف، تعطیلات نوروز، اردوی جهادی سازندگی فرهنگی "شهید مصطفی ردانی پور" توسط مؤسسه جهادی فرهنگی عباد در مناطق محروم خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

در این اردو که ویژه طلاب خراسان جنوبی می باشد، جهادگران در عرصه های فرهنگی، عمرانی، آموزشی، پزشکی و اشتغال زایی فعالیت خواهند داشت.

لطفا قبل از ثبت نام، نکات و شرایط  ثبت نام را با دقت مطالعه نموده و در صورت تایید ثبت نام فرمایید:
•    اردوهای جهادی بر مبنای اهداف موسسه (برای مطالعه کلیک کنید) در مناطق محروم خراسان جنوبی برگزار می شود لذا تمام نیروها و برنامه ها  در جهت اجرای این اهداف خواهند بود.
•    اولویت ثبت نام با عزیزانی می باشد که قبلا با موسسه همکاری داشته اند.
•    هزینه ایاب و ذهاب و هزینه های جاری اردو بر عهده موسسه می باشد، ولی در صورت تامین نشدن، موسسه می تواند از جهادگران نیز کمک بگیرد.
•    موسسه هیچ گونه تعهدی نسبت به پرداخت حق الزحمه و هدیه جهت فعالیت های جهادی و تبلیغی به جهادگران ندارد.
•    در صورت ثبت نام؛ برنامه ها فقط از طریق سامانه و سایت اعلام خواهد شد.

نکاتی در مورد اردوی جهادی فاطمیه
•    تاریخ اردوی جهادی سازندگی "شهید مصطفی ردانی پور"  از تاریخ 25 اسفندماه لغایت 3 فروردین ماه خواهد بود. (شروع برنامه ها از صبح 26 اسفند و اتمام برنامه ها عصر 2 فروردین)
•    این اردو ویژه طلاب خراسان جنوبی می باشد. سایر طلاب و جهادگران با پرداخت هزینه های جاری اردو (هر نفر دویست هزار تومان_کرایه و هزینه های فرهنگی و تغذیه برای ده روز) می توانند در اردو شرکت نمایند.

•    با توجه به تامین نشدن هزینه های جاری اردو طلاب خراسان جنوبی برای شرکت در اردو باید مبلغ 50 هزار تومان حق ثبت نام پرداخت نمایند.
•    جهادگران عزیزی که قصد دارند همراه با خانواده در اردو شرکت نمایند؛ لازم است همسرشان نیز جداگانه در سایت ثبت نام نمایند.

شرایط ثبت نام


1-  تعهد مبنی بر انجام فعالیت ها بر اساس برنامه های موسسه .
2-  برخورداری از صلاحیت های اعتقادی،‌ اخلاقی و اجتماعی.
3-  اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.
4-  تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
5-  برخورداری از صلاحیت روحی و جسمی.
6-   رعایت شونات طبلگی و اسلامی.
7-  نداشتن سوء پیشینه.


در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا بروز مشکل با شماره 09156655317 تماس حاصل فرمایید.

جهت ثبت نام بعد از ورود به سامانه، از گرینه "ثبت نام اردوی جهادی" استفاده نمایید. در صورتی که تاکنون عضو سامانه نشده اید لازم است ابتدا عضو شده و سپس برای ثبت نام تبلیغ اقدام فرمایید.

   ورود به سامانه       عضویت در سامانه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

دومین جلسه هم اندیشی و شورای اندیشه ورز ستاد خواهران، موسسه جهادی فرهنگی عباد، پنج شنبه چهاردهم بهمن ماه در دفتر مؤسسه برگزار شد.

در این جلسه که با حضور خواهران طلبه جهادی تشکیل شد، حاضرین ضمن بررسی ظرفیت های موجود در مناطق تحت پوشش برای حضور خواهران طلبه، به برنامه ریزی بهتر جهت اعزام و همچنین تولید محتوا و آموزش و گزینش خواهران جهادگر فعال در معاونت دانش آموزی و  همسران طلاب حاضر در اردو تاکید داشتند.

همچنین مقرر شد جلسات هفتگی در جهت ارتقاء کمی و کیفی برنامه های خواهران به صورت مستمر و مداوم برگزار شود.

در پایان نیز مدیر موسسه با حضور در جلسه ضمن قدردانی از فعالیت خواهران، به تشریح عرصه های فعالیت خواهران و همچنین بایسته های فعالیت های ستاد خواهران پرداخت.

لازم به ذکر است ستاد خواهران موسسه جهادی فرهنگی عباد با نام "گروه جهادی فرهنگی بشری" از زیر مجموعه های موسسه می باشد که در عرصه های دانش آموزی، عمومی و روستایی فعال می باشد. داوطلبان می توانند برای همراهی با این مجموعه همراه با همسر و یا به صورت مجردی شرکت نمایند.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

با عنایت خداوند متعال و در ظلّ توجهات حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف، در ایام شهادت صدیقه کبری حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، اردوی جهادی فرهنگی موسسه در مناطق محروم برگزار خواهد شد.

لطفا قبل از ثبت نام، نکات و شرایط  ثبت نام را با دقت مطالعه نموده و در صورت تایید ثبت نام فرمایید:
•    اردوهای جهادی بر مبنای اهداف موسسه (برای مطالعه کلیک کنید) در مناطق محروم خراسان جنوبی و لرستان برگزار می شود لذا تمام نیروها و برنامه ها  در جهت اجرای این اهداف خواهند بود.
•    اولویت ثبت نام با عزیزانی می باشد که قبلا با موسسه همکاری داشته اند.
•    هزینه ایاب و ذهاب و هزینه های جاری اردو بر عهده موسسه می باشد، ولی در صورت تامین نشدن، موسسه می تواند از جهادگران نیز کمک بگیرد.
•    موسسه هیچ گونه تعهدی نسبت به پرداخت حق الزحمه و هدیه جهت فعالیت های جهادی و تبلیغی به جهادگران ندارد.
در صورت ثبت نام؛ برنامه ها فقط از طریق سامانه و سایت اعلام خواهد شد.

نکاتی در مورد اردوی جهادی فاطمیه
•    تاریخ اردوی جهادی تبلیغی از6 لغایت 13 اسفندماه خواهد بود.
•    جهادگران عزیزی که قصد دارند همراه با خانواده در اردو شرکت نمایند؛ لازم است همسرشان نیز جداگانه در سایت ثبت نام نماید.
•    جهت اعزام مبلغین به صورت متاهلی اولویت با طلابی است که همسرشان طلبه بوده و یا توان و تجربه فعالیت فرهنگی داشته باشند.
•    محتوای تبلیغی و فرهنگی بر اساس برنامه های موسسه و از طریق موسسه تهیه می شود، که جهادگران عزیز موظف به اجرای آن می باشند.

•    خواهرانی که جهت اردو ثبت نام می کنند (دانش آموزی و همسر طلاب) بعد از ارزیابی و گزینش می توانند در اردوها شرکت نمایند.

شرایط ثبت نام

1-  داشتن حداقل مدرک پایه شش حوزه جهت امور تبلیغی.
2-  تعهد مبنی بر انجام فعالیت ها بر اساس برنامه های موسسه .
3-  برخورداری از صلاحیت های اعتقادی،‌ اخلاقی و اجتماعی.
4-  اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.
5-  ملبس بودن به لباس مقدس روحانیت برای طلاب در صورت فعالیت تبلیغی.
6-  تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
7-  برخورداری از صلاحیت روحی و جسمی.
8-  از آن جایی که صبغه فعالیت موسسه، فرهنگی تبلیغی و طلبگی می باشد، رعایت شونات طبلگی و اسلامی.
9-  موفقیت در مصاحبه ورودی.
10-  نداشتن سوء پیشینه.


در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا بروز مشکل با شماره 02538836909 تماس حاصل فرمایید.

جهت ثبت نام بعد از ورود به سامانه، از گرینه "ثبت نام تبلیغ" استفاده نمایید. در صورتی که تاکنون عضو سامانه نشده اید لازم است ابتدا عضو شده و سپس برای ثبت نام تبلیغ اقدام فرمایید.

   ورود به سامانه       عضویت در سامانه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال

با توجه به نزدیک شدن به ایام سوگواری حضرت زهرا سلام الله علیها و ایام فاطمیه و لزوم برنامه ریزی دقیق، جلسات همفکری و برنامه ریزی در دفتر موسسه آغاز شده است.
در یکی از این جلسات که امروز 22 دی ماه 1395 بعد از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر آغاز گردید، مسئولین و اعضای شورای موسسه به برنامه ریزی و همفکری در مورد کیفیت و کمیت تبلیغ ایام فاطمیه پرداختند. از جمله مسائل مورد بحث در این جلسه، کیفیت تبلیغ در منطقه، موضوعات مورد نیاز منطقه، تبلیغ و حضور در عرصه دانش آموزی و ... می باشد.

همچنین در این جلسه حجت الاسلام ربانی نژاد به عنوان مسئول تبلیغ دهه فاطمیه انتخاب شدند.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

طبق اعلام مسؤل گروه تبلیغ جهادی لرستان، دومین جلسه هم فکری جهت تبلیغ ایام فاطمیه در استان لرستان سشنبه بیست و یک دی در دفتر مؤسسه برگزار شد.

به گفته حجت الاسلام درویشی در این جلسه که با حضور نیروهای با سابقه و نخبه موسسه در استان لرستان و در عرصه تبلیغ دانش آموزی برگزار شد، حول محور تبلیغ دانش آموزی و الزامات آن بحث و گفتگو بوده است، حاضرین در این جلسه ضمن بیان دیدگاه ها و تبادل تجربیات تبلیغی، به برنامه ریزی جهت ایام فاطمیه پرداختند.

برگزاری جلسات مدوام جهت برنامه ریزی بهتر، رایزنی های منطقه ای و تولید محتوای تربیتی و متناسب با فرهنگ، آداب و رسوم منطقه و همچنین جذب مبلغین ویژه دانش آموزی از مصوبات این جلسه بود است.

اردوی جهادی فرهنگی فاطمیه از ششم تا دوازده اسفند در خراسان جنوبی شهرستان سربیشه و همچنین شهرستان دلفان از استان لرستان برگزار خواهد شد.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

به همت واحد فرهنگی موسسه جهادی فرهنگی عباد، و به مناسبت میلاد با سعادت دهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام هادی علیه السلام، مجلس جشنی با حضور مبلیغن جهادی در مسجد اهل بیت علیهم السلام، برگزار شد.
این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشا آغاز شد و با صرف شام همراه بود خانواده مبلغین نیز حضور داشتند و سخنران این برنامه حجت الاسلام والمسلیمن دکتر سلیمانی امیری از اساتید موسسه امام خمینی ره بودند

استفاده از مطالب این سایت بلامانع می باشد       طراحی شده توسط: ابتلی

جستجو